2025. május 28., szerda - Emil, Csanád

Hírek

Kiemelkedő tranzakciós eredményeket ért el a WING Csoport 2024 Q4-ben

2025-03-12 196

A WING csoport leányvállalatai több mint 200 millió euró értékben értékesítettek irodaépületeket Németországban, Magyarországon és Lengyelországban- értesült au OGH hírügynökség.

Kiemelkedő tranzakciós eredményeket ért el tavalyi évben a WING Csoport, Közép-Európa egyik vezető ingatlanfejlesztő és -beruházó vállalatcsoportja. 2024-ben a WING Magyarország, a Bauwert AG és az ECHO Investment együttesen közel 300 millió euró értékű ingatlaneladást zárt sikeresen. Ennek részeként három országban három irodaházat értékesített több mint 200 millió euró értékben, valamint Németországban egy lakókomplexumot adott el. Emellett a Csoport több mint 2500 lakást értékesített Magyarországon, Németországban és Lengyelországban, tovább erősítve pénzügyi helyzetét.

A legfontosabb eredmények között szerepelt:

  • Magyarországon a 6 500 négyzetméteres Honvéd Center irodaház eladása Budapest belvárosában
  • Németországban a berlini Neue Bockbrauerei fejlesztés részeként egy 10 500 négyzetméteres irodaház, valamint a 8 500 négyzetméteres LIV Berlin bérlakásprojekt eladása,
  • Lengyelországban a 15 000 négyzetméteres React irodaház értékesítése Łódźban,

A lakóingatlanok területén is jelentős eredményeket ért el a vállalat: 2024-ben összesen több mint 2 500 lakást adott el a lengyel, német és a magyar piacon, felülmúlva az előzetes várakozásokat.

„A WING Csoport célja, hogy vezető szerepet töltsön be minden olyan piacon, ahol jelen van. Az, hogy az ECHO Investment, a Bauwert és a WING képes volt sikeresen és versenyképes áron irodákat értékesíteni egy kihívásokkal teli piaci környezetben, a vállalatcsoport professzionalizmusát és épületeinek kiemelkedő minőségét bizonyítja. A WING stratégiájának fókuszában jelenleg a lakóingatlanok és az ahhoz kapcsolódó ingatlanok fejlesztése áll. Ez képezi a hosszú távú növekedésünk alapját mindhárom országban, amit a 2024-ben elért jelentős eredmények is alátámasztanak. Kereskedelmi ingatlanpiaci jelenlétünk – beleértve az irodákat, az ipari ingatlanokat, a szállodákat és a kiskereskedelmi egységeket – kiegészíti lakóingatlan-tevékenységünket, és hosszú távú, fenntartható projekteket biztosít bérlőink számára, valamint stabil, kiszámítható eredményeket befektetőink és partnereink részére.” – mondta Noah Steinberg, a WING elnök-vezérigazgatója, valamint az ECHO Investment és a BAUWERT felügyelőbizottságának elnöke.

A WING Csoport 2024-ben kiemelkedő eredményekkel, köztük sikeres tranzakciókkal, innovatív projektek lezárásával és piacbővítéssel erősítette meg vezető pozícióját a közép-európai ingatlanpiacon. Növekedése érdekében a cégcsoport 2025-ben tovább optimalizálja portfólióját, új finanszírozási lehetőségeket keres, és stratégiai partnerségekre épít. A terjeszkedésre és a pénzügyi stabilitásra összpontosítva a vállalat célja a hosszú távú értékteremtés és piaci pozíciójának további erősítése.

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Május 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Neves, nemzetközi ügyvédi iroda költözik a Liget Centerbe

Neves, nemzetközi ügyvédi iroda költözik a Liget Centerbe

More details
Spórol, rákeres az interneten, akcióra vadászik – így vásárol Európa 2025-ben

Spórol, rákeres az interneten, akcióra vadászik – így vásárol Európa 2025-ben

More details
Tényleg a 100 leggazdagabb sajátítja ki a vagyonnövekedést?

Tényleg a 100 leggazdagabb sajátítja ki a vagyonnövekedést?

More details
Új, modern és energiahatékony bölcsődeépülettel gazdagodik Kőbánya

Új, modern és energiahatékony bölcsődeépülettel gazdagodik Kőbánya

More details
Új csarnokkal bővült a WING fejlesztésében álló East Gate PRO Business Park

Új csarnokkal bővült a WING fejlesztésében álló East Gate PRO Business Park

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Újépítésű ingatlanok: lassú élénkülés kezdődött, de az árak továbbra is magasak

Újépítésű ingatlanok: lassú élénkülés kezdődött, de az árak továbbra is magasak

More details
A közép-kelet-európai kereskedelmi ingatlanpiac fellendülése folytatódott 2025 első negyedévében

A közép-kelet-európai kereskedelmi ingatlanpiac fellendülése folytatódott 2025 első negyedévében

More details
Kötelező lesz a bérsávok közlése Magyarországon is

Kötelező lesz a bérsávok közlése Magyarországon is

More details
Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője