2025. november 18., kedd - Jenő

Hírek

Életmódváltás a kertekben is

2022-02-24 594

Elterjedőben a vegyszermentes kertészkedés.Itt a tavasz, a változás, a megújulás ideje. Ha saját magunkon és otthonunkban már megkezdtük az életmódváltást, a tudatosabb odafigyelést az egészségesebb táplálkozásra, a környezetbarát tisztítószerek alkalmazására, miért fosztanánk meg ettől a kertünket!? Szikrázóan süt a nap, újra éled a természet, soha jobbkor nem vághatnánk bele abba, hogy végre a sok vegyszertől a kertünk is fellélegezhessen, családunk önfeledten élvezhesse a szabadban töltött órákat.

Hosszú ideje munkál az emberekben az a meggyőződés, hogy a díszkertet, a gyümölcsöst, a veteményest vegyszerek segítségével óvhatjuk meg a kártevők pusztításától. Bár már egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a bio és öko trendek, a berögzült gondolkodásmódon és cselekvésen időbe telik változást elérni. „Sokak otthonában lapulnak a polcon olyan vegyi anyagok, mint a gyomirtó, műtrágya, növényvédőszerek, illetve rovarok irtására, riasztására alkalmas készítmények. Gyors hatásuk vitathatatlan, az eredmény azonnal látható, azonban kevesen tudják, hogy ezek leginkább a tünetet kezelik, az okot nem szüntetik meg. Nem beszélve arról, hogy hosszú távon nagyon rossz hatással vannak az élővilágra” – hangsúlyozta Molnár Gábor Éva kertészmérnök, a kertfuvesites.hu és az evakert.hu weboldalak üzemeltetője.

Természetes tápanyagokkal a betegségek ellen

A vegyszerek használatával beavatkozunk a talaj életműködésébe is, ami által nem lesz képes betölteni eredendő funkcióját, hogy életerőt adjon és tápláljon. Emellett kertünket sem használhatjuk szabadon, teljes nyugalomban, gyermekeinkre, háziállatainkra folyamatos veszélyforrást jelentenek a frissen kipermetezett vegyi anyagok. A kertünkben életmódváltást akkor tudunk megvalósítani, ha a talajt és a növényeket tudatosan ápoljuk szerves anyagokkal, talajkondicionálókkal, biostimulátorokkal, annak érdekében, hogy egyáltalán ne, vagy csak nagyon ritka esetben kelljen vegyszerhez nyúlnunk. A tápanyagok ugyanis olyan jó kondícióhoz segítenek hozzá, hogy a különböző betegségek leküzdése nem jelent problémát.„Ki kell alakítanunk egy természetes védekezőrendszert, amihez elengedhetetlen az élő talaj, valamint a rovarok és állatok populációjának egészséges egyensúlya. Mindez úgy tud létrejönni, ha nem akarunk mindenáron beavatkozni a természetbe, hagyjuk, hogy annak minden eleme elvégezhesse a saját maga feladatát” – avatott be Molnár Gábor Éva.

Tudatosság lépésről lépésre

Egy kert kialakításánál, átépítésénél az egyik legfontosabb teendő a csapadékvíz összegyűjtésének biztosítása, akár vízgyűjtő tartály telepítésével, akár más megoldás útján. „Egyfelől nem engedhetjük meg magunknak, hogy egy olyan értékes kincset, mint a víz, elpazaroljunk, másfelől viszont növényink is hálásak, ha természetes csapadékvízzel locsoljuk őket az ásványi és egyéb anyagokkal teli vezetékes víz helyett” – jegyezte meg a Füvesasszony néven is ismert szakember.Vitathatatlan, hogy szükség van a kertünkben az ásványi anyagok pótlására, azonban csakis mértékkel. A felesleges mennyiség ugyanis elillan a talajból, egy része a levegőbe párolog, más része viszont a talajvízbe jut, onnan pedig abba a vezetékes vízbe, amit megiszunk.„Az emberek hajlamosak a fákat kiszorítani a kertjükből, mert bár az árnyékát szeretik, de az ősszel lehulló falevelekkel nem kívánnak bajlódni. Ezen a hozzáálláson is változtatni kellene, hiszen a fa tisztítja a környezetünkben a levegőt, oxigént termel és megköti a port” – hívta fel a figyelmet a kertészmérnök.

Tanácsok és termékek egy forrásból

Kertünk egészséges működésének alapja a jó talaj. Ennek megteremtéséhez az kell, hogy tisztában legyünk vele, mit tettünk tönkre az elmúlt évtizedekben és igyekezzünk azt helyreállítani.„Ezt tanítom az evakert.hu honlapomon, és ehhez kínálok megfelelő anyagokat a kertfuvesites.hu címen található webáruházamban. Az Éva Kert egy szakmai oldal, ahol kertápolási tanácsok mellett különböző témákban mentorprogramokat is ajánlok az érdeklődőknek” – jelezte Molnár Gábor Éva.A Kertifüvesítés webáruház elsősorban bio megoldásokat kínál, termékeik összeállítása során nagy hangsúlyt fektetnek a talaj életerejének támogatására. Legújabb termékcsaládjuk a huminsav kiválóan alkalmas a humusz pótlására és hasonló varázslatokra képes a gilisztahumusz is, amely nagy dózisban tartalmaz mikroorganizmusokat, amelyek hozzájárulnak a megfelelő talajélet kialakításához.

I  Forrás: Esemény Menedzser

Hírfigyelő

Kiváncsi, mit írnak a versenytársakról? Elsőként olvasná a szakmájával kapcsolatos információkat? Kulcsemberekre, projektekre, konkurensekre figyelne? Segítünk!

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tipp

Időrendben

« November 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tartalom galéria

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Az ESG integrálása az ingatlanértékelésbe

Az ESG integrálása az ingatlanértékelésbe

More details
Az „Év Irodaháza” és az „Év külföldi Ingatlanbefektetési Tranzakciója” díját vihette haza a WING

Az „Év Irodaháza” és az „Év külföldi Ingatlanbefektetési Tranzakciója” díját vihette haza a WING

More details
Az építőipar imái meghallgatásra kerültek

Az építőipar imái meghallgatásra kerültek

More details
Mérnöki precizitás és emberközpontú megoldások

Mérnöki precizitás és emberközpontú megoldások

More details
A Váci úton vett fejlesztési telket a WING

A Váci úton vett fejlesztési telket a WING

More details
Stratégiai partnerségre lép a WING és az Accent Hotel Management

Stratégiai partnerségre lép a WING és az Accent Hotel Management

More details
Átadták a LIVING nagy sikerű, XIII. kerületi Park West projektjének harmadik ütemét

Átadták a LIVING nagy sikerű, XIII. kerületi Park West projektjének harmadik ütemét

More details
A közép-kelet-európai háztartások fogyasztásának fellendülése ösztönzi a kiskereskedelmi parkok növekedését

A közép-kelet-európai háztartások fogyasztásának fellendülése ösztönzi a kiskereskedelmi parkok növekedését

More details
Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője